Susipažinkite

Inovatyvus žirgynas, pasižymintis išskirtine architektūra ir išpuoselėta poilsio erdve

anno 2015

Kelionė po autentišką, penktos kartos puoselėjamą sodybą prasideda nuo svečius pasitinkančių, viduramžių laikus menančių vartų. Jų plokštumą įžymus menininkas Stasys Žirgulis kūrė perteikdamas tilto atsivėrimo prieš patenkant į tvirtovę įspūdį. Vartai yra saugomi – tą atspindi abipus atramų įsitvirtinę vilkai.

Vos už vartų, įspūdingos gamtos, miškų bei Nemuno apsuptyje, auga didingas ąžuolas, o jo prieglobstyje – 9 puslankiu išsidėstę autoriniai skaptuoti krėslai, simbolizuojantys šeimoje augusius devynis brolius bei seseris. Uždari kaip slėptuvės, didingi kaip viduramžiai, kad prisėdę juose jaustumėtės saugūs.

Lyg šeimos paveldas greta ąžuolo atstatytas šeimos namas, tapęs visa ko kūrybos pradžia. 

Kilus norui atverti erdvę svečiams, pelkynų vietose atsirado ežerai, gėlynų bei augalų landšaftai. Idėjos gimė sinergiškai – architektai, kaip tvaraus planavimo specialistai, vedami išskirtinių asmenybių meno idėjų, įgyvendino koncepciją kurdami autentišką aplinką. Šeimos ūkyje, greta galvijų, įsikūrė pirmosios alpakų šeimos. Tautvydas Barštys, gyvenime nuolat lydimas sporto bei meilės žirgams, paskatino žirgyno atsiradimą.

Jis buvo suprojektuotas inovatyvus, pasižymintis ne tik itin išskirtine architektūra, bet ir savo grožio didybe. Sodyboje išpuoselėtas kiekvienas žemės lopinėlis, čia apstu meno kūrinių, o paukščių skulptūros, simbolizuojančios rūpestį ir saugumą, leidžia pažinti laisvę bei erdvę.

Čia gausu įvairių veiklų – Jūsų laukia teniso bei padelio aikštės, vandenlenčių parkas, krepšinio aikštelė, patogiam svečių apgyvendinimui įrengti kotedžai, VIP konferencijų salės, erdvės lauko renginiams bei fotosesijoms, takas, didingu mišku vedantis iki pat Nemuno. O viso to ašis – inovatyvus žirgynas, neturintis analogų Baltijos šalyse.